Beau Jeu, czyli piękna gra na Euro 2016

Adidas nie zaskoczył i francuskie mistrzostwa rozegrane zostaną nową piłką. Dużo powiedziano na temat nazwy, kolorystyki czy technologii związanej z nową piłką Euro 2016, ale niewiele mówi się o replikach.

Tymczasem repliki to kolekcja nie mniej interesująca niż model meczowy. Wybór jest tu większy, zarówno w kwestii kolorów jak i przeznaczenia. Piłki z kolekcji Euro 2016 będą używane nie tylko we Francji, nie tylko latem 2016 roku. Wśród oficjalnych replik przygotowano futbolówki na każdą nawierzchnię (trawa naturalna, nawierzchnie sztuczne, asfalt, beton, hala, plaża!) oraz w wielu kolorach (biały – podstawowy, a także żółty, czerwony, srebrny, zielony….).

Osobną działką są piłki dla juniorów. Dziecięca noga kopać może piłkę o obniżanej wadze (dwie wersje: 0,29 oraz 0,35 kg)., zarówno w oficjalnym rozmiarze nr 5 jak i mniejszym nr 4. Dostępność rozmiarów (5, 4, a czasem i 3) większa jest również dla innych modeli, a model halowy wyprodukowano w specjalnym rozmiarze futsal. Piłka ta posiada specjalne właściwości (tzw. low bounce) polegające na niższym koźle, co ułatwia grę na sali.

pilka-euro-2016

soccer.net.pl

Categories: reprezentacje